VÄIKE VERERÕHUAPARAAT MAAKOJU, RANDA JA REISILE KAASA
Vererõhu mõõtmine on paljude inimeste igapäevane tegevus, ükskõik kus ei olda tuleb enda vererõhul silma peal hoida,. Tihti on seda üpriski raske teha, kuna vererõhuaparaadid on suured, kallid ning ebamugavad, eriti kaasaskandmiseks näiteks reisidel. Kuna meie kõigi kõige tähtsam vara ongi justnimelt tervis, siis on võimalik kõik reisid ning väljasõidud teha vererõhu mõõtmise pärast muretsemata, kuna kasutada saab väikest randme vererõhuaparaati.
-
Lisa korviKiirvaade
-
Laost otsasLoe edasiKiirvaade
-
Lisa korviKiirvaade
-
Lisa korviKiirvaade
Väike vererõhuaparaat
Väikseks vererõhuaparaadiks nimetatakse tihti randme aparaate kuna nad on kompaktsed, kerged ning väiksed – ideaalsed kiirele inimesele kes vajab veidi mugavust ja lihtsust enda ellu. Miks on väike vererõhuaparaat hea?
Odavad – kõige odavamad randmelt vererõhku mõõtva aparaadi on võimalik kätte saada vähem kui kahekümne euro eest. Kuna aparaadid maksavad nii vähe võib väiksema ning kompaktsema masina osta kasvõi tagavaraks minnes reisile või maale.
Väiksed – võrreldes käsivarrelt mõõtvate vererõhuaparaatidega on randmelt mõõtvad masinad väiksed ning kompaktsed. Neid on mugav kaasas kanda kasvõi seljakotis või käekotis.
Patareidega – kuna aparaadid peavad olema vajadusel töökorras ka keset metsa kännu peal istudes siis on soovitav osta vererõhuaparaadi, mis töötab patareide peal. Patareidega töötavaid masinad saab kasutada ka siis kui pole elektrit kusagilt võtta, küll aga soovitame me varupatareid endaga kaasas kanda kui patareid peaksid tühjaks saama.
Mugav kasutada – randmeaparaat on väga populaarne nooremate inimeste seas kuna seda saab tihti märkamatult kasutada ka koolis ning tööl. Lisaks on seda alati mugav kaasas kanda.
Soetades endale aga randmeaparaadi tuleb meeles pidada, et tegemist ei ole nii täpse masinaga kui õlavarreaparaat. Kuna õlavarres on suuremad veresooned on ka seal mõõtmine täpsem. See aga ei tähenda, et kõik randmeaparaadid valetavad, nende mõõtmisvead võivad olla veidi suuremad. Sellegi poolest kasutatakse randmeaparaate järjest rohkem.
Kuidas korralikult vererõhuaparaati kasutada
Vererõhuaparaadid on täpsed ning mugavad kuid neid tuleb ka korralikult käsitleda. Järgnevalt toome me välja tähtsamad soovitused kuidas saada täpne tulemus igal korral kui vererõhku mõõdetakse.
Enne vererõhu mõõtmist tuleb olla rahulik – selleks sobib viie minutiline mugav istumine, hingamisharjutused või pikali olek. Trepist üles kõndides ning kohe vererõhku mõõtes on tulemused väga kõrged, mistõttu tuleb enda keha saada mugavasse, pingevabasse olukorda.
Enne vererõhu mõõtmist ei tohiks tarvitada energiat andvaid jooke nagu energiajoogid ning kohvi. Samuti ei tohi juua alkoholi ega suitsetada kuna mõlemad ergutavad südametööd.
Mansett peab olema südame kõrgusel – see tähendab, et vererõhku mõõtes ei tohiks käsi olla kõrgemal ega madalamal kui süda. Kui käsi on liiga kõrgel tulevad tulemused madalamad ning kui käsi on liiga madalal tulevad tulemused liiga kõrged. Käsi ja süda peavad olema samal kõrgusel. Lisaks on mõõtes soovitav mugavalt istuda, toetades kätt laual.
Soovitavalt tehakse mitu mõõtmist järjest, võttes keskmise tulemuse. Lisaks on inimesi kellel on vererõhk erinev paremal ning vasakul käel, mistõttu tuleb vererõhku mõõta mõlemalt käelt ning edaspidi kasutada kätt, millel on kõrgem vererõhk.
Vererõhk
Madal vererõhk: <90/<60 mmHg Normaalne vererõhk:120-130/80-84 mmHg Kõrge vererõhk: (prehüpertentsioon) 130-140/85-90 mmHg (hüpertensioon) >140/>90 mmHg
Väiksed randmeaparaadid on väga mugavad ning tihti märkamatud, mistõttu saab nendega vererõhku mõõta ükskõik kus ning ükskõik millal. Soetades aparaadi, mis töötab patareide peal saab mõõta ka kohtades kus ei ole elektrit. Võrreldes aga randmeaparaati ning õlavarreaparaati, siis esimese mõõtmisvead võivad olla veidi suuremad veresoonte suuruse tõttu. Küll aga on tegemist ideaalse aparaadiga kui on vaja kiiresti vererõhku mõõta olenemata kohast. Kõiki eelnevaid ning veelgi rohkemaid vererõhuaparaate saab soetada vererõhk.com kodulehelt.